вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Niewłaściwie konserwowane płoty z drewna szybko się psują i mogą ostatecznie zgubić swój pierwotny czar oraz właściwości. Decydując się na używanie drewna na płot warto poznać typy konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa wypada zacząć od poprawnego i sumiennego przygotowania materiału na płot, bowiem od tego zależy efekt końcowy naszych robót. Przed użyciem artykułów do osłony oraz dekoracji płotów z drzewa istotne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Gdy ochronimy już nasze płot przed postępem biokorozji, należy nanosić następne preparaty, jakie zabezpieczą je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od wewnątrz, lecz nie utworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ów sposób płot zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drewna były trwałe należy poświęcić im wiele uwagi i opieki.

Zupełnie inaczej jest w przypadku płotów z plastiku. Ów wersja ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji z tej przyczyny służą swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий